Брок Пърди се възстановява, 49ers завоюват върха на NFC, като побеждават Командите с 27-10
AP News | 2023-12-31 | 23:16:19

ЛАНДОВЪР, Мериленд (AP) — Брок Пърди се възстановява от най-лошия мач в кариерата си в НФЛ, като хвърля два паса за тъчдаун, и Сан Франциско 49ers спечелиха първото място в NFC, като победиха Washington Commanders с 27-10 в неделя.

Зашеметяващата домакинска загуба на Филаделфия от Аризона, съчетана с поражението на Детройт от Далас в събота, позволи на 49ers (12 -4), за да си осигурите сбогом в първия кръг и предимство на домакинския терен преди Седмица 18. Голямо настроение избухна от съблекалнята на гостите, когато Eagles загубиха.

Вашингтон (4-12) не беше до голяма степен пречка за Niners, чиято единствена грижа след победата може да бъде статусът на Christian McCaffrey. Техният бягащ бек напусна играта през третата четвърт с контузия на десния прасец, след като спечели 91 ярда за битка при 18 докосвания, но сега той и титулярите ще получат достатъчно време за почивка.

Това беше един от многото офанзивни приноси за Сан Франциско, който получи тъчдаун от Deebo Samuel и Brandon Aiyuk и бърз TD от Elijah Mitchell. Пърди, след като направи четири прихващания при скромна домакинска загуба от Балтимор, беше 22 от 28 за 230 ярда, за да достигне 4280 и да счупи сезонния франчайз рекорд на Джеф Гарсия от 4278, поставен през 2000 г.

Защитата, която също искаше да изкупи някои борби срещу Гарваните, пресече Сам Хауел два пъти — по веднъж от Чарвариус Уорд и Деомодор Леноар.

Хауъл увеличи преднината си в НФЛ при прихващания, които вече са 19, след като стартира само защото калфата Джейкъби Брисет беше извън терените поради контузия на подколянното сухожилие. Треньорът Рон Ривера остави Хауъл на пейката по-рано през седмицата, след като го изтегли от предишните два мача.

Командърите загубиха седем поредни загуби и в резултат на победата на Кардиналите може да са на линия за драфт като високо като второ.

ДЕН НА ЗАВЪРЩАНЕТО У КЪЩИ

Бившият напуснал играч на Вашингтон Трент Уилямс и ръбаш Чейс Йънг изиграха първия си мач отново на FedEx Field като посетител. Те излязоха от тунела и излязоха на терена заедно за загрявка.

Уилямс беше продаден на Деветките през 2020 г., след като прекара сезон ’19 поради спор с фронт офиса на Вашингтон. Йънг беше изпратен в Сан Франциско на 31 октомври на фона на доклади, че треньорският щаб го намира за недисциплиниран и смята, че напускането му се добавя чрез изваждане.

Треньорът Кайл Шанахан също прекара четири сезона като асистент във Вашингтон от 2010-13 г., работейки като офанзивен координатор на баща си Майк.

ТРАВМИ

49ers: Игра без контузени DT Arik Armstead (крак, коляно), S Ji'Ayir Brown (коляно), TE Ross Дуели (глезен), WR Jauan Jennings (сътресение) и OT Jaylon Moore (сътресение).

Командири: CB Тарик Кастро-Фийлдс напусна през първото полувреме с контузия в рамото. ... CB Christian Holmes беше сътресен в началото на четвъртото тримесечие. ... RT Андрю Уайли (лакът) беше аут, след като беше посочен като съмнителен. Трент Скот имаше тежък ден, изпълнен с дузпи, започвайки вместо него.

49ers: Домакин на Лос Анджелис Рамс на 6 или 7 януари.

Командири: Да бъде домакин на Далас Каубойс на 6 или 7 януари.